מכתב פיטורין - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 08:39, 22 באפריל 2012

  שלום עו"ד ענת, בעלים פוטר מעבודה לפני כחודש, מדבור בחברה פרטית קטנה, פעם ביומיים בעלי יוצר איתו קשר לגבי הפקת מכתב פיטורין, איך זה טרם ביצע זאת. האם בעלי זכאי למשהו (משכורת?) עד לקבלת מכתב. תודה שירה

  השב
 • 14:22, 22 באפריל 2012

  אם בעלך פוטר הוא זכאי לפיצוייפ יטורים אם עבד שנה בקירוב, פדיון חופשה, הפרשי הבראה ועוד. בעלך צריך לפנות אליהם בדואר רשום ולדרוש הן את מכתב הפיטורים והן את כל המגיע לו בגין עבודתו וסיומה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.