הסדרי חנייה שנכפו עלינו - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 09:58, 16 במאי 2012

  אני עובדת באחד ברשת חדרי כושר מובילה בארץ באזור פתח תקוה. עד לאחרונה לא הינו צריכים לשלם עבור חניה ולפני כחודש הודיעו לנו שאנחנו צריכים לשלם חנייה. יש לציין שבחירת מקום העבודה מבחינתי נעשה עפ"י שיקולים שאין הוצאה מיותר על חנייה. החברה הודיעה לנו שאנו נצטרך לשלם 720 ש"ח שנתי עבור חנייה וכך נכפתה עליי הוצאה מיותרת. כאשר ביקשתי הלאה בשכר נעניתי בשלילה. האם זה נחשב כהרעה בתנאי עבודה? יש לציין שבשום שלב שבו נכנסו לעבודה לא נאמר לנו בעל פה או בכתב שייתכן שבעתיד נצטרך לשלם עבור חנייה. היום מנסים לכפות עלינו גם חוזה עבודה חדש ובו הוסיפו את נושא החנייה ועוד סעיפים כגון: במידה ונפוטר או נתפטר לא נוכל לעבוד במשך 3 חודשים במקום אחר אלא באישורם בלבד. יש לצין שאני לא עובדת במקום בו יש עיניין בסודות מקצועיים או מדינה . את ההשכלה שלי רכשתי בעצמי במיטב כספי ופה אני רואה פגיעה בחופש העיסוק. במידה והאלץ להתפטר מכורח אי הסכמה על חתימה על החוזה האם אהיה זכאית לפיצויי פיטורין? טלפון: 0523510081 מייל:sariromano@gmail.com שמי: שרי

  השב
 • 16:27, 17 במאי 2012

  עניין החנייה, יש לבדוק היטב את ההסכם אם בהסכם כתוב שתהיה לך חניה חינם ועכשו דורשים ממך כסף על חנייה זוהי הרעה בתנאי עבודה והפרת הסכם. אם זה לא כתוב שחור על גבי לבן, אבל נוצר הסכם בהתנהגות ואת נהגת באופן קבוע לבוא ברכב ואפילו קבלת החזר הוצאות רכב או חלקן, זוהי הרעה בתנאי עבודה ואם תתפטרי תהיי זכאית לפיצויי פיטורים. אין להגביל את עיסוקך ואם את נדרשת לחתום על כך, שאם לא כן תפוטרי, אם עבדת מעל לשנת עבודה, תהיי זכאית לפיצויי פיטורים.
  אני מציעה לך להתייעץ עם עו"ד כי יכול להיות שאותה רשת, מפרה זכויות נוספות

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.