תשלום עבור נסיעות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אחת...

  נשלח ע"יאחת... 22:01, 29 במאי 2012

  שלום! ילדתי ביום ראשון שמיד לאחר חג הפסח (15.4.2012). אני עובדת במקום מעל שנה וחצי, 5 ימים בשבוע (ללא שישי ושבת) ושכרי משולם לפי שעות. (כ-7.5 שעות ביום). 1. לגבי תשלום הנסיעות בחודש 4/2012- האם על המעביד לשלם לי עבור הנסיעות כמו בחודש מלא-מחיר של חופשי חודשי, או באופן יחסי לפי מספר ימי העבודה שקדמו ללידה? האם ימי חול המועד פסח-אותם לקחתי כימי חופשה בתשלום- נכללים בחישוב היחסי? 2. מה נחשב ליום העבודה האחרון, לצורך הגשת בקשה לביטוח לאומי? תודה רבה!

  השב
 • 11:01, 1 ביוני 2012

  לצורך תביעה לביטוח הלאומיהיום האחרון בו "עבדת" הינו שביעי של פסח, אשר בגינו את זכאית לקבל יום חג.
  לגבי נסיעות, את זכאית לקבל נסיעות עבור כל יום עבודה בפועל.

  תגובה
 • 21:09, 2 ביוני 2012

  תודה רבה על התשובה! ברצוני לחדד את השאלה- שביעי של פסח חל בשבת, ואינני עובדת בשישי ובשבת. האם עדיין יום עבודתי האחרון הוא בשבת, או שמא ביום חמישי?
  ולגבי הנסיעות-ימי חופש שנלקחו ע"ח ימי חופשה שנתית-אינם נחשבים לימי עבודה בפועל? שוב תודה!

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.