כספי פיצויים על פי פסק דין - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 08:17, 30 במאי 2012

  שלום, תבעתי את המעסיק שלי על אי תשלום פיצויים ואי תשלום שעות נוספות כחוק בבית הדין לעבודה. בית המשפט הוציא פסק דין כי עליו לשלם לי X כסף. עו"ד שלו התעקשה כי יופיע בפסיקה כי הסכום ישולם ככספי פיצויים. המעסיק שלח לי טופס של קופת הפנסיה שלי לשחרור כספי פיצויים ואת יתרת התשלום שמגיע לי על פי הפסיקה כצ'ק. האם העניין חוקי? הוא לא אמור לשלם את כל גובה הסכום, ואם ברצוני אני יכולה לשחרר את הכסף שנמצא בקופה?

  השב
 • 11:04, 1 ביוני 2012

  אם הסכום כולו כונה "פיצויי פיטורים" המעסיק יכול היה להוציאו מקופת הפיצויים ואם הוא לא עבר את התקרה של 11,850 לשנת עבודה, הוא פטור ממס וזה גם לטובתך.
  אם נראה לך הדבר לא תקין יכות לעמוד על כך שירשם סכום נפרד על שעות נוספות ואז היו מנכים לך מס במקור וגם ביטוח לאומי ומס בריאות

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.