כמה שאלות בנוגע לעקרת בית - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • אורה

נשלח ע"יאורה 18:46, 12 ביוני 2012

שלום מדברת אורה , עבדה אצלי עוזרת בית(מנקה)במשך שנתיים לערך יום אחד בשבוע והייתי משלמת לה כל פעם שעבדה לאותו יום. לא בוצע שום חוזה בינינו ולא התחייבתי לשלם לה מעבר לשעות העבודה שהיא עבדה אצלי. לאחר כנשתיים בערך היא סירבה לעבוד וטענה בפני שאני חייבת לשלם לה דמי הבראה וחופש ואני סירבתי כי לא היתחייבתי לכלום מהתחלה. אחרכך היא פנתה להסתדרות של עקרות בית ועכשיו הם מחייבים אותי לשלם לה פיצויים , חופש ודמי הבראה. האם מותר להם ולה לחייב אותי? *רצוי לציין שהיא גרה באזור מגוריי ולמרות זאת שילמתי לה דמי נסיעה במונית וערך לשעה נתתי לה תמיד מחיר גבוהה(40 שקל לשעה)+דמי נסיעה 17 שקל תודה מראש.

השב
  • 12:07, 20 ביוני 2012

קבלת תשובה ממני בפורום אחר

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.