מימון ההוצאות המשפטיות ע"י עו"ד - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 14:14, 29 באוקטובר 2012

  שלום, נפגשתי עם בנוגע לתאונת עבודה שכבר הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי. הוא הציע לי לייצג אותי ונתן לי שתי אופתיות לתשלום שכרו: 1.שאני אשלם את ההוצאות המשפטיות (אגרת בית משפט+ חוות דעת מרופא מומחה) ואתן לו 20% מהסכום שאקבל. 2. שהוא ישלם את כל ההוצאות תמורת 40% מהסכום שאקבל. חשוב לציין הוא נתן לי להבין שההוצאות יהיו בין 5000 ל 10000, ואני סטודנטית בלי חסכונות נזילים. משום כך הסכמתי לתת לו 40% וחתמנו על חוזה. מאז הבנתי ש 40% שכר טרחה נחשב מאוד גבוה גם בתחום הזה שבו השכר תמיד גבוה (בסביבות ה 20%)והתחרטי. לימים פגשתי עו"ד נוסף שטען בפני שע"פ חוק אסור לעו"ד לשאת בהוצאות המשפטיות של הלקוח ועל כן ההסכם הזה אינו חוקי. רציתי לדעת האם מותר לעו"ד לשלם את ההוצאות של הלקוח? והאם מותר לו להתנות זאת בעוד אחוזים?

  השב
 • 14:50, 29 באוקטובר 2012

  שלום רב,

  בעיקרון את ההוצאות צריך הלקוח לשלם. עוה"ד רשאי לשלם הוצאה כזו או אחרת במקום הלקוח, וזאת בכפוף לכך שיפעל בתוך פרק זמן סביר לגבייתה.

  לגבי השאלה באם 40% זה סביר או לא, זה תלוי בנסיבות העניין (אם כי אכן מדובר באחוז גבוה יחסית).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח