שכר טרחה לכל החיים - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 10:12, 22 בנובמבר 2013

  שלום. אחותי עברה תאונת דרכים ופנתה לעוד שייצג אותה. היא חתמה על הסכם בו תשלם 15% שכר טרחה והדבר היה מקובל עליה מתוך מחשבה שהתשלום הוא מתוך הסכום החד פעמי המשמעותי שתקבל. כעת לאחר שנה מתברר לה שהעוד רוצה תשלום על כל הסכומים העתדיים שתקבל כקצבת נכות ויותר מכך הוא רוצה לגבות את כל התשלום עכשיו על החשבוו של 40 שנה קדימה. כשחתמה על ההסכם לאחר התאונה היא לא הבינה כך את משמעות הדברים והם לא הוצגו לה בצורה כזאת. עכשיו היא צריכה לשלם סכום עתק מכסף שעוד לא קבלה. האם הדבר סביר? מה אםשר לעשות?

  השב
 • 08:54, 26 בנובמבר 2013

  שלום רב,

  בעיקרון המדובר באופן מקובל לגביית שכ"ט בתחום זה, אם כי ראוי לבחון לעומק את הסכם שכה"ט ונסיבות העניין, על מנת לוודא את תקינות וסבירוות הדרישה.

  תגובה
 • 10:00, 23 בפברואר 2016

  גם אני חתמתי על הסכם כזה לצערי... לא הבנתי את משמעות הדברים אז וגם אני חשבתי שהכוונה היא לסכום חד פעמי. אני כבולה בהסכם הזה לכל חיי וזה הורג אותי...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח