עורך דין יכול לעכב תיק? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 10:52, 20 ביוני 2014

  לפני שנה סגרתי עם עוד תיק תעבורה(מואשת בנהיגה בשכרות( פלילי. שכר הטרחה שולם לו מראש. המשפט נדחה ואמור להתחיל חודש הבא. כל השנה העורך דין לא יצר איתי קדר מלבד פעמיים שהתקשר להגיד לי כי המשפט נדחה.מסיבות שונות החלטתי להחליף לעוד אחר , לעוד הישן הודעתי לו כי אני לא רוצה שיטפל לי יותר בתיק וכי אני מבקשת את התיק חזרה)יש לציין כי את כל התיק הוא קיבל ממני מראש לפני שנה(. העורך דין איננו מוכן להתפטר מיצוג התיק ולא מוכן לתת לו אותו. כמו כן לא אמרתי לעורך דין שהחלפתי עורך דין כי פחדתי שלא יהיה מוכן להתפטר מיצוג התיק)) מס האם זה חוקי? לגבי שכר הטרחה אומנם ציינתי בפניו כי לפי דעתי עליו להחזיר לי חצי מהסכום היות והמשפט עדין לא התקיים. אך כרכע המצב שכל הכסף אצלו. מה עושים במצב כזה?? האם זה חוקי שאיינו מוכן לתת לי תיק שאני נתתי לו אןתו מוכן)תיק רפואי וכל המסמכים המשטרתיים), היות ואני מבקזת שיחזיר לי חלק מהכסף שגבה ממני על משפט שעוד לא התחיל? האם הוא יכול לעקב לי ככה תיק פלילי שההקראה)המשפט היא בעוד פחות מחודש???

  השב
 • 14:16, 22 ביוני 2014

  שלום רב,

  שאלת שאלות מרובות מתחומים שונים, ולא ניתן להשיבך כראוי במסגרת מצומצמת זו.

  כן ניתן לומר ,כי במידה ועורך דינך לא תבע אותך בגין היעדרתשלום שכ"ט (ומדברייך הבנתי שאין תביעה כזו), אזי אין הוא רשאילהחזיק את התיק שלך אצלו והוא חייב למוסרו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח