אפליה בכניסה לגן - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 16:13, 10 בדצמבר 2012

  האם קבלת ילדים לגן משכונה מסוימת ואי קבלתם מהשכונה הסמוכה זו עילה לעתירה לבג"ץ?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עו"ד עופר יהלום,מנהל הפורום

  10:05, 11 בדצמבר 2012

  כי שאני מבין את השאלה - ותקני אותי אם אני טועה - מדובר בגן בבעלות העירייה שנמצא בשכונה אחת שממנה הוא מוכן לקבל ילדים, ומשכונה אחרת לא.
  השאלה היא אם יש לגן - או לאחת השכונות - אופי מסויים, ואם יש בשכונה הסמוכה גן עירוני אחר.והשאלה שהיא אולי החשובה מכל - מי החליט על המדיניות הזו, ובמסגרת איזו מדיניות כוללת.
  בכל אופן, על פניו נראה שהדרישה למגורים בשכונה שבה נצא הגן אינה סבירה, אבל כאמור יש לבדוק את הנסיבות.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.