הזכויות של אבא משמורן כשהאם לא משלמת מזונות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • לולי

  נשלח ע"ילולי 12:44, 1 בספטמבר 2012

  שלום ! היום המיוחל הגיע הגרושה שלי ויתרה על הילדה והיא מסכימה להעביר לי אותה לאחריותי.הילדה בת 9 והגרושה שלי אבל הציבה תנאים שאם אני רוצה לגדל את הילדה היא מוותרת על המזונות שלה אבל לא משלמת לי כלום !! לא חצי חצי לא תשלום חודשי כלום !!וגם על הסדרי ראייה של האמא עם הילדה אני בספק אם היא תרצה .... היא אמרה שהיא לא תשחרר את הילדה אליי עד שלא נחתום אצל עו"ד.האם יש לי על מה להלחם על תשלום מהאמא עבור הילדה אם אני מגדל אותה? מה הזכויות שלי בחוק כאבא משמורן? במידה והאמא לא תשלם לי מזונות האם ביטוח לאומי יתן לי ?

  השב
 • 22:46, 5 בספטמבר 2012

  שלום רב,
  ממליצה לפנות לפסיכולוג ילדים בהסכמה לקבלת סיוע לפני קבלת החלטות בעניין משמורת הקטינה והסדריי הראייה.
  לעניין המזונות, הדבר תלוי בהכנסות של ההורים ובמצב הבריאותי.

  תגובה
 • 21:21, 29 בספטמבר 2012

  מעניין שכשזה הפוך זה לא תלוי בבריאות ולא בהכנסות והגבר הוא כספומט באופן אוטומאטי

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.