אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • כרמי

  נשלח ע"יכרמי 06:23, 3 בנובמבר 2012

  שלום, לפני 7 שנים בעלי חזר הביתה מהעבודה ובדרך קיבל התקף לב ואושפז בבית החולים בטיפול נמרץ לאחר מספר ימים בוצע צינתור. חודש לאחר מכן בוצע שוב צנתור בעורק אחר. היום יש לו עורק נוסף שסתום 75%. תפוקת הלב היא 35%. האם יש מקום לבקש מביטוח לאומי נכות על אבדןכושר עבודה לאחר התקף לב, 2 צינתורים, טחורים, ורידים ברגליים, לחץ דם. בעלי בן 60 בעלי פוטר מהעבודה עקב צימצומים. במידה והוחלט לקחת עורך דין שייצג את בעלי בביטוח לאומי, איך התשלום מתבצע ומהו שכר טירחת עו"ד אודה על תשובתך.

  השב
 • 12:29, 25 בנובמבר 2012

  כרמי שלום

  אין בביטוח לאומי נכות אובדן כושר עבודה.

  מה שיש זה נכות כללית עקב מצב רפואי או תביעה של נכות מעבודה אם מוכיחים שהתאונה / מחלה מקורם בעבודה. במקרה שלך לנסות ולטעון כי האירוע הלבבי מקורו בעבודה- לא פשוט.

  במידה והיה פוליסות פרטיטות ניתן היה לתבוע אבל התיישנות חלה כעבור 3 שנים ולא 7 שנים

  עו"ד לוקחים בד"כ אחוזים אבל זה נתון למו"מ כמה ישלמו.

  בברכה

  עו"ד משה גליקו

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.