שאלה נוספת - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 06:35, 27 בפברואר 2014

  במקרה שיוחלט שאישתי תחזור לעבודה ובמצבה איננה כשירה לאותו סוג של עבודה מבחינה פיזית..{עמידה לכל אורך העבודה}האם יש אפשרות שהיא תפוטר עקב כך?ברצוני לציין שהיא "מושכת "רגל שמאל ומוגבלת ביד שמאל.איפה אנחנו עומדים כעת מהבחינה הזו?תודה

  השב
 • 12:02, 27 בפברואר 2014

  דניאל שלום.,

  אובדן כושר עבודה הינו רכיב בקרן פנסיה. ככלל ולידה כללי, לא מומלץ להסתמך על רכיב זה ולרכוש פוליסת אובדן כושר עבודה מאחת מחברות הביטוח הידועות בתחום (כגון כלל ביטוח, מגדל, הראל וכו').

  מימוש כספים בקרן פנסיה בין אם כספי צבירה לחיסכון פנסיוני ובין אם ניצול רכיב אובדן כושר עבודה / פנסיית נכות דומה במהותו להתנהלות מול הביטוח הלאומי. מדובר ברופאי הקרן, שמטבע הדברים אינם אובייקטיביים ולא בנקל יקבלו עתירה לאובדן כושר עבודה ממושך.

  ראוי לזכור, חברת ביטוח כמו גם קרן פנסיה הינם גופים בעלי כוונות רווח, ולכן שיקולי חיסכון בתשלומים תמיד מצויים על הפרק.
  מובן שבמקרים של "שחור ולבן" הדברים פשוטים יותר, למשל אדם שנפגע קשה ונקבע שהוא ישב בכיסא גלגלים למשך יתרת חייו, ככול הנראה לא יתקשה לקבל תגמולי ביטוח מקרן הפנסיה (אם כי גם במצב זה לעיתים עלולות להיות הפתעות), לעומת זאת אדם שמצבו, כדוגמת אשתך, ניתן לפרשנות רפואית לכאן ולכאן, עלול להידחות בשל מסקנה של אותו מומחה מטעם הקרן שנדרש למצבו

  אם נדחת ניתן לערער בתוך קרן הפנסיה לועדה לעררים. החיסרון הממשי בקרנות הפנסיה הינו שאין זכות ערעור על ועדת הערר אלא בשאלה משפטית בלבד. אחד הדרכים להותיר פתח ערעור מוצלח הינו שימוש בחוות דעת רפואית טרם הגעה לועדה. דבר זה מחייב את הועדה לנמק את החלטתה לרבות אם אינה מקבלת את עמדת המומחה החיצוני. במידה שלא תנמק ניתן יהיה לערער עליה. חיסרון נוסף - ערעור מעין זה מתבצע בבית הדין לעבודה שהינו בד"כ עמוס יותר מבתי המשפט האחרים מאחר והינם רבים יותר מבית הדין.

  מכל מקום, ממליץ לך לא לוותר ולא להרים ידיים לפני בדיקה של מלוא הזכויות, לרבות הסתייעות במומחה במישור הרפואי הנוגע לאשתך.

  תגובה
 • 13:04, 2 במרץ 2014

  לאחר ניצול ימי המחלה והחופשה הצבורה רשאי המעביד לפטר עובד שמצוי באי כושר עבודה כרוני. עם זאת עליו (על המעביד) לשלם את מלוא הזכויות של העובד עקב הפסקת העבודה בשל מצב רפואי בלתי כשיר

  תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.