הצמדה למדד- קצבת א.כ.ע - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 10:25, 1 במאי 2014

  שלום רב בשל מחלה, מזה כשנה וחצי אני מקבלת קצבת א.כ.ע עפ"י פוליסת ביטוח מנהלים קבוצתית שנוהלה עבורי ע"י המעסיק עם אשורה של התביעה, סופק לי אשור חב' הביטוח לפיו " התגמולים בשנתיים הראשונות לתביעה יהיו צמודים למדד" בהתאם למדד שפורסם מיום אשור התביעה. בתום שנתיים, תהיה הקצבה צמודה לרווחי הפוליסה. שאלותי: א. עפ"י מחשבון בנק ישראל, נכון להיום, סכום הקצבה החודשית שאמור להיות משולם גבוה יותר מזו שאני מקבלת - בכמה מאות שקלים. תשובתם של חב' הביטוח לשאלה שהפניתי בעניין זה היא כי "הפער נובע מכך שהתשלומים צמודים למדד ביטוחי(?)..בעוד שבפוליסה נרשם בפירוש כי התגמולים יהיו צמודים למדד הידוע. האם קיים מושג כזה והאם הדבר תקין? ב. מה פירושה של הצמדה לתשואות החברה בתום שנתיים -האם היא נופלת מערכי ההצמדה למדד. תודה מראש, אורית

  השב
 • 08:27, 4 במאי 2014

  אורית שלום., הנושא מאוד פשוט, מותר לחברת ביטוח להצמיד למדד שונה ממדד המחירים לצרכן, אולם עליה לציין זאת בפוליסה במפורש אם הדבר לא צוין מלבד אמרה כללית "המדד הידוע", תחול ברירת המחדל והוא מדד המחירים לצרכן הרגיל (זה הכולל ירקות ופירות)

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.