העברת כספים מחול- הבנק מגביל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 01:28, 24 באוגוסט 2012

  שלום רב, בעלי (לא אזרח הארץ) מעוניין להעביר אלי (אזרחית ישראלית) סכום של 100 אלף דולרים שמטרתו שיפוץ בית שבו אנחנו גרים בארץ (הבית בבעלותו ונקנה טרם הנישואים), בעלי מעוניין להעביר את הכסף אלי כדי שאמירו לשקלים ונוכל לבצע את כל התשלומים לבעלי המקצוע והספקים בקלות. התקשרתי לבנק אמרתי להם שבעלי עומד להעביר לי סכום כסף גדול לצורך שיפוץ דירה בה אנחנו חיים (כדי שידעו מראש) האם זה בסדר והאם עלינו להעביר אישור כשלהו, הם הסתבכו עם העניין חבל על הזמן התחילו לבקש מאיתנו לפתוח חשבון נאמנות כי הדירה בבעלותו והם החליטו שאני רק מנהלת את הכסף- ניסיתי להסביר להם שבעלי רוצה להעביר אלי את הכסף כמתנה לכל דבר שיעשה איתו מה שאני רוצה ביד חופשית ואיך שאני רוצה וללא תנאים כלשהם, אפילו אמרתי שאנחנו יכולים להעביר מכתב ממנו שכולל את פרטי החשבון ואנשי קשר בבנק שלו ומצהיר שהוא מעביר לי את הכסף מרצונו וכמתנה.. למרות כל זה הם בינתיים לא נותנים אישור להעברה בטענה שזה לא פשוט והם בודקים דברים וממש מתייחסים אלינו כאילו הם עושים לנו טובה וכאילו דבר כזה הוא לא נהוג ולא אפשרי. אני ממש מבולבלת- איך יתכן שאם בעלי רוצה להעביר לי כספים שהם בבעלותו זה כזה מסובך ולא אפשרי? או שהבנק הקטן שלי פשוט לא מכיר את הפרוצדורה היטב ועושה סיפור מכלום? מה החוק אומר בעניין הזה שעלינו לעשות כדי לפעול בהתאם לרשויות המס וחוק הלבנת הון ועל מנת שהכסף לא ימוסה? תודה רבה!!

  השב
 • 15:40, 26 באוגוסט 2012

  מירי שלום - החוק מטיל על הבנק אחריות לבדוק את מעמדם של הכספים המופקדים בחשבונות המנוהלים בבנק ומכאן הזהירות הרבה שהם נוקטים. מדיניות הבנק לא נקבעת בידי הפקיד/ה שלך אלא בידי עו"ד במחלקה המשפטית של הבנק. אפשרי לשכנע אותם שמדובר במתנה בין בני זוג, ולחילופין להפקיד את הכספים בחשבון מקומי על שם בעלך. באשר למס, ע"פ התאור שלך אין חשש שהכספים ימוסו. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.