הלבנת הון - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • shiran

  נשלח ע"יshiran 17:51, 15 באוקטובר 2012

  האם כספי מזונות מאבי עובד מדינה,אשר מופקדים בחשבוני כאשר אני בגירה,המיועדים לאמי שאין באפשרותה לנהל חשבון בנק פעיל עקב הגבלה,נחשבים כעברה על החוק או לסירוגין כהלבנת הון? אבקש את תשובתכם בנדון.

  השב
 • 19:28, 17 באוקטובר 2012

  שירן שלום - שאלתך חסרה פרטים על מנת להעניק תשובה מלאה. האם מדובר במזונות עבור אחייך הקטנים המשולמים לאמא? האם מדובר במזונות אשה? האם אמך מדווחת על כספי המזונות בדוחות להוצל"פ או למנהל המיוחד בפש"ר? אכן בנסיבות מסויימות, הפקדת כספים בחשבון של אחר במטרה להונות נושים עלולה במקרים מסויימים להחשב עבירה של הלבנת הון אסורה, על כל המשתמע מכך. אני מציע לך לברר את הנושא, בהתאם לנסיבות המיוחדות, עם עו"ד מומחה בתחום. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.