הפקדה שגויה - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 12:47, 3 באפריל 2012

  שלום, לפני כחודש, ביום קבלת המשכורת, נעשתה טעות כלשהי באחד מסניפי הבנק והופקד סכום נוסף של כ-3000 ש"ח לחשבון העו"ש שלי, הכסף לא הופקד ע"י המעסיק שלי. היות וסכום המשכורת שלי משתנה מעת לעת, לא הבחנתי בטעות והתנהלתי כרגיל. היום התקשרו אליי מסניף הבנק וביקשו ממני להגיע לסניף לאחר קבלת המשכורת הבאה היות וכבר השתמשתי ברוב הסכום ולהעביר להם את הכסף בחזרה. האם אני אמורה לשאת באחריות לטעות זו ולשלם על כך ממשכורתי? ואם אבחר שלא לשתף פעולה, האם הבנק יכול לנקוט בפעולות כלשהן נגדי או לפגוע בזכויות כלקוחה?

  השב
 • 20:55, 16 באפריל 2012

  נעמה שלום - הבנק זכאי לבקש ממך להשיב לו את הכספים שהופקדו בטעות בחשבונך. עם זאת, מאחר שמדובר בטעות של הבנק, על פי רוב יסכים הבנק לקבל את כספי ההשבה בתשלומים. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.