ביטול העסקה לאחר חופשת לידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • חדוה

  נשלח ע"יחדוה 11:23, 12 במרץ 2012

  אני משמשת כמתרגלת במוסד אקדמאי. בסמסטר א' השנה לא יכולתי לתרגל מאחר שהייתי בשמירת הריון. בסמסטר ב' הייתי אמורה להפסיד את 2 התרגולים הראשונים שיוצאים במהלך חופשת הלידה ולהתחיל מייד לאחר מכן. קיבלתי מייל ובו הודעה שהוחלט שמחליפתי תתרגל עד לסוף שנת הלימודים מאחר שאני מפסידה את 2 התרגולים הראשונים. יש לציין, שטרם חתמתי על חוזה לשנה זו. (הערתי על טעויות מסוימות וטרם קיבלתי את החוזה המתוקן לחתימה). האם הדבר מותר מבחינה משפטית? תודה!

  השב
 • 12:14, 12 במרץ 2012

  חדוה שלום,

  על מנת ליתן לך תשובה עלי לדעת כמה זמן את מועסקת אצל המעביד הנוכחי והאם המדובר על חוזה המתחדש מדי שנה, אפילו בתיקונים מסויימים.

  תגובה
 • 13:02, 12 במרץ 2012

  שלום עו"ד גלית. אני מועסקת אצל מעביד זה משנת 2008. כל שנת לימודים אני חותמת מחדש על חוזה לאותה שנה לפי ההיקף שנקבע ביננו.(אציין שהחוזה מגיע לאחר סיכום בע"פ. על סמך הסיכום בע"פ הכנתי כבר את החומר הלימודי ודאגתי לשמרטפית לילדי..)

  תגובה
 • 08:14, 13 במרץ 2012

  חדוה שלום,

  להערכתי צעדו של המעביד שגוי ואני מציעה כי תפני אליו ותעמידי אותו על טעותו. גם אם החוזה מתחדש מדי שנה, המעביד אינו יכול לפגוע בתנאי העסקתך לאחר שובך מחופשת לידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.