קיצוץ שכר בהריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • הדס

  נשלח ע"יהדס 12:42, 25 במרץ 2012

  שלום רב, שמי הדס ואני סטאז'רית בבי"ח איכילוב. אני נמצאית כעת בהריון, ומתוקף האלמנט הפיזי של העבודה הכרוכה בתורנויות, רופאות בית החולים אינן נדרשות לתורנויות מעבר לשבוע 20 להריונן. בכל בתי החולים של קופ"ח כללית (למשל - בילנסון, קפלן) - אין פוגעים לאישה הרה בתנאי העבודה ובחודשים הבודדים בהם אינה מבצעת תורנויות ומשלימים לה את השכר על פי ממוצע החודשים שקדמו לכך. גם בבית חולים ממשלתיים דוגמת תל השומר הדבר מתקיים, ולמעשה איכילוב הוא בין הבודדים שמסרב לעשות כך ואף מציין כי האישה יכולה להביא אישור מיוחד מרופא נשים שמותיר לה לעבוד בתורנויות. פניתי לחברי הנהלה אשר ספרו לי כי בעבר בשל "היעדר תקצוב" (אתנחתא קומית... באמת, זה איכילוב)בעבר נהוג היה לגבות מכל הרופאים סכום סמלי במשכורת עבור עמיתים נזקקים להשלמה (רופאים חולים, נשים הרות), וכי הדבר בסופו של דבר עורר את חמת העובדים מכיוון שחלק ממקבלי ההשלמה הרוויחו כזוג יותר ממה שהם עצמם הרוויחו. בקיצור - שלחו אותי (!) לחפש מקור תקצוב לבית החולים. אציין כי ללא השלמת תורנויות משכורתי תרד בין שליש לחצי (ל 5300 ש"ח). כיצד יש להתקדם לדעתך? תודה רבה!

  השב
 • 13:48, 25 במרץ 2012

  הדס שלום,

  אני סוברת כי עליך לקבל יעוץ משפטי מסודר בטרם "תלכי לחפש מקור תקצוב בבית החולים". עליך להציג בפני עוה"ד אליו תגשי את ההסכם עליו את חתומה כסטאז'רית (קיבוצי ו/או אישי או אולי בכלל לא) ועפ"י מה הוחלט בבית החולים שלא ליתן לאשה הרה לעשות תורנויות החל מהשבוע ה-20. על פי החוק היבש אסור לפגוע בתנאי עבודתך אלא בהיתר מאת שר העבודה והרווחה וזאת אם את מועסקת למעלה ממחצית השנה, אולם מאחר ומשכורתך מורכבת בין היתר מתורנויות, יתכן והפתרן הוא השלמת השכר כפי שכתבת שנהוג בבתי חולים אחרים. אני מציעה בחום, כי בטרם תעשי כל פעולה, פני לקבלת יעוץ משפטי מסודר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.