פיצויים עכב התפטרות תוך 9 חודשים מהלידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • עובדת במשמרות

  נשלח ע"יעובדת במשמרות 10:34, 2 במאי 2012

  התחלתי לעבוד במקום עבודה א' בינואר 2010, בדצמבר ילדתי את בני ובסוף יולי 2011 העברתי מכתב התפטרות בו אני מציינת שסיבת העזיבה היא שיפור התנאים לטיפול בבני. עיקר הקושי שלי במקום עבודה א' היא העובדה שנדרשתי לעבוד לסירוגין: שבוע אחד 2 משמרות ערב ושבוע לאחר מכן 3 משרות ערב וכמו כן לעבוד בסופ"ש (בסה"כ 6 משמרות בשבוע) ולעיתים אף לנסוע מחוץ לעיר במסגרת העבודה. במקום עבודה ב' החדש, נדרשתי לעבוד רק 2 משמרות ערב, בלי סופ"ש (בסה"כ 5 משמרות בשבוע), ובלי צורך לנסיעות במסגרת העבודה אלא רק במקום העבודה. כאשר אני עובדת משמרות בוקר בני גם ככה נמצא במסגרת של גן וכשאני עובדת ערב נוצר מצב שאני לא רואה אותו כל היום. האם הטבת התנאים הזו היא מספקת בשביל לקבל פיצויים עכב טיפול בילד? יש לציין כי בחוזה הראשוני שחתמתי עם מקום עבודה א', עבדתי בעיר אחרת, בחוזה הזה הייתי רשומה על 4 משמרות בשבוע עם תוספת נפרדת לשכר על החזר נסיעות. לאחר מכן העבירו אותי לעבוד בעירי ושינו את תנאי ההעסקה, עברתי לעבודה ב6 משמרות בשבוע ללא תוספת השכר, ללא חתימת חוזה העסקה חדש. אם ע"י שימוש בחוזה הראשוני, עניין כמות המשמרות יהיה בסיס לטענה מבחינתם שאני לא זכאית לפיצויים, האם אוכל לדרוש מהם את תוספת השכר עבור כל החודשים מאז שהפסיקו אותו? בתודה מראש!

  השב
 • 07:15, 3 במאי 2012

  שלום,

  שאלתך אינה מובנת. נא נסי לתקנה כך שאבין לדוגמא מתי התחלת לעבוד במקום עבודה ב' והאם פנית לקבל פיצויי פיטורים ממקום עבודה א' ונענית בשלילה.

  תגובה
 • 10:06, 3 במאי 2012

  במקום עבודה ב' התחלתי לעבוד מיד אחרי שסיימתי את עבודתי במקום עבודה א', בתום ימי ההודעה המוקדמת.
  עשיתי בירור ראשוני וקיבלתי תשובה ממקום עבודה א' שזה נבדק מול המחלקה המשפטית ולא מגיע לי פיצויים. אך אני מטילה ספק בדברי אותו גורם שנתן לי את התשובה, כי הוא כבר שיקר לי בעבר. יתכן ומסר לי את התשובה הזו מבלי שהעניין באמת נבדק.

  תגובה
 • 10:47, 3 במאי 2012

  פרט חשוב נוסף הוא שאני מכירה מישהי שעשתה בדיוק את אותו הדבר. עברה מאותו מקום עבודה א' לעבוד במקום עבודה ב' אחרי שסיימה את חופשת הלידה והיא כן קיבלה פיצויים.

  תגובה
 • 17:09, 3 במאי 2012

  שלום,

  על פי "החוק היבש" פיצויי פיטורים מגיעים למי שהתפטרה לצורך טיפול בטיפולה (כפוף לוותק). היום, נוטים יותר ויותר לשלם פיצויי פיטורים במידה והוכח כי תנאי העבודה במקום העבודה החלופי היו נוחים יותר מבחינת שעות הטיפול בילד ומקום העבודה הקודם סירב להתגמש או לשנות המשרה למשרה נוחה יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.