ההגנה בחוק מפני פיטורין 60 ימים לאחר חופשת לידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 17:42, 8 במאי 2012

שלום רב, יש לי כמה שאלות לגבי חופשת לידה וחופש: 1. האם ההגנה בחוק מפני פיטורין במשך 60 יום לאחרי חופשת לידה נספרת מתום ה- 14 שבועות בתשלום או מתום התקופה שאני בחופשת לידה ללא תשלום (מקסימום 26 שבועות) ואני חוזרת לעבוד? 2. אני רוצה להישאר בבית 20 שבועות נוספים מתום חופשת הלידה בתשלום כאשר ברשותי 10 שבועות חופש. סיכמתי עם העבודה את תאריך החזרה והם מאפשרים לי לנצל את ימי החופש. מכיוון שאני לא בטוחה אם ארצה לחזור לעבודה (שאת זה הם אינם יודעים) - אני שוקלת אם לנצל קודם את ימי החופשה ואז לצאת לחל"ת לשבועות הנותרים (או מקסימום לעזוב לעבודה אחרת שאמצא עד אז) או להיפך - קודם חופשת לידה ללא תשלום ש"מגיעה" לי אוטומטית ואז חופשה. האם יש משמעות לכך? - האם לקיחת חופש קודם לכן מסכנת אותי מבחינת חשיפה לפיטורין מהיום שבו אני בחופשה שכן כביכול חזרתי לעבוד? האם יש עוד משמעויות לסדר הניצול? אני יודעת שבאופציה זו - אחכ יצטרכו לאשר לי חל"ת וזה לא אוטומטי מצד שני גם אישור החופש אינו אוטומטי ואני מניחה שאם כך סיכמתי עימם מראש - כך ייעשה. 3. האם זה נכון שכדאי יותר לנצל ימי חופשה מאשר לפדות אותם בכסף בעת העזיבה? אני מתכוונת מבחינה כלכלית. יש לי תחושה שבפדיון כספי הפגיעה מבחינת מיסוי גדולה יותר אבל ההגיון אומר שזה לא משנה... המון המון תודה מראש!

השב
  • 19:23, 8 במאי 2012

דנה שלום,

תקופת איסור הפיטורין היא ממועד החזרה לעבודה לאחר החל"ת. לענין החופש - זה אינו רלבנטי מאחר והתקופה לאחר חופשת הלידה תחשב כחל"ת ורק לאחר מכן יספרו ימי החופשה המגיעים לך. באשר למיסוי על ימי החופשה, נא הפני השאלה לפורום מיסים.

תגובה
  • 22:54, 8 במאי 2012

תודה רבה!
    לגבי 60 הימים - האם אלו ימי עבודה או ימים קלנדריים?
    כמו כן האם יספרו ברגע שאתחיל לנצל את החופשה למעשה שכן אני כביכול חוזרת לעבודה בפועל?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.