• 9 ביוני 2012

טיפולי פוריות לאחר חופשת לידה

שלום, אשמח להבהרה.
    אני בהריון יחידני שהושג בעזרת טיפולי פוריות מפרכים וארוכים, וב"ה אלד בתחילת נובמבר.
    בעבודה לא מרוצים מהתפקוד המקצועי שלי (ועל כן גם "מחפשים" אותי בקטנות), אך ההתייחסות שלי לעבודה היא רצינית, למרות התוצאות הבינוניות.

אני יודעת די בודאות שמחכים בכליון עיניים לרגע שבו אצא לחופשת לידה על מנת לפטר אותי כשאחזור.

שאלותיי הן:
    1. כאשר אחזור מחופשת הלידה, או במהלכה, אני מתכוונת להתחיל שוב בטיפולי פוריות. האם אהיה מוגנת עפ"י החוק מפני פיטורים?
    אני אמורה לחזור מחל"ד בסביבות יוני 2013. האם, כדי להיות מוגנת מפיטורים עפ"י החוק, טיפולי הפוריות צריכים להתחיל מתחילת השנה הקלנדרית (היינו- מינואר)? או האם צריכים פשוט להיות 4 סבבי טיפולים בפרק זמן של שנה, ללא קשר למועד?

2. האם יש הגדרה מדוייקת בחוק מהם טיפולי פוריות? הטיפולים שעברתי על מנת להרות היו הפריות, אך האם גם הזרעות או כל פעילות שהיא שעוזרת לטתהליך הטבעי, נחשבות לטיפולי פוריות?

3. האם משרד התמ"ת ייתן היתר לפיטורים אם המעסיק יטען שאני לא טובה מקצועית? שהרי ההתייחסות שלי לעבודה היא רצינית, אך התוצאות בינוניות/ בינוניות מינוס? מה נוטה להיות עמדת התמ"ת במקרה זה? הציון בהערכה השנתית שלי הוא נמוך מהממוצע של שאר העובדים בחברה.

בתודה מראש עבור תשובה

9 ביוני 2012
  • 12 ביוני 2012

טיפולי פוריות לאחר חופשת לידה

טל שלום,

שאלתך ארוכה מאוד ורק מעיון בה אני מציעה כי תפני לקבלת יעוץ משפטי מסודר. אנסה לענות במעט על אלה.
    הגנה מפני פיטורים כשעוברים טיפולי פוריות, הם רק בילד הראשון והשני כאשר הילדים הם מאותו האבא. טיפולי פוריות כשמם כן הם ועליך להצטייד באישור רפואי מטעם הגינקולוג שלך באשר לאלה. בנוסף, על המעביד לדעת כי את עוברת טיפולי פוריות. אינני יודעת מה יהא שיקול משרד התמ"ת.

12 ביוני 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?