זכויות מטפלת בביתה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • יסמין

  נשלח ע"ייסמין 11:52, 30 ביולי 2012

  שלום רב, ביתי שוהה אצל מטפלת בביתה (של המטפלת) מחודש מאי ומסיימת היום- סוף יולי, שעות השהות שלה הן מ-7:30-16:00. המטפלת טוענת שמגיעים לה ימי חופשה לפי חוק וכמו כן שעליי לשלם לה, חצי מתוך התשלום על חודש אוגוסט מבלי שאצטרך את שירותיה כלל בחודש זה מאחר ורשמתי אותה לקייטנה, (נמסרה לה הודעה מראש). מי שנשאר אצלה בחודש אוגוסט (היא מסיימת את עבודתה ב10/08) צריך לשלם לה על חצי חודש כי זה המקובל במעונות (לפי הבנתי מאחר והיא פרילנסרית אין זו זכותה). אם כן על מה היא דורשת ממני ימי חופשה+ חצי מהסכום שהיא דורשת בד"כ משאר ההורים שמשאירים אצלה את ילדיהם בחודש אוגוסט? על סמך מה היא דורשת זאת? כמו כן, יש לציין כי בתחילה לא הייתי מודעת כלל וכלל לחוק וכשהיא דרשה את ימי החופשה כי לטענתה היא בדקה זאת ואלו הן זכויותיה, כמובן שהסכמתי- כי כך חשבתי שהחוק דורש- אבל לא אחרת! רציתי לשאול מה אני חייבת לה על חודש אוגוסט? והאם אני חייבת לה ימי חופשה? בתודה גדולה מראש! יסמין.

  השב
 • 11:39, 2 באוגוסט 2012

  יסמין שלום,

  במידה והמטפלת מטפלת במספר ילדים והמדובר למעשה במעון, אין ביניכם יחסי עובד ומעביד. משכך היא אינה זכאית לכל ימי חופשה ממך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.