שעת הנקה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • יהודית

נשלח ע"ייהודית 11:14, 19 באוגוסט 2012

בס"ד שלום לעו"ד גלית.אני התחלתי לעבוד בחברה מתאריך 03/06/11 דרך כוח אדם בחודש 01/07/11 נקלטתי כי עובדת חברה בתשלום מצויין לי וותק החל מטעם כוח אדם.בחודש 10/11 יצאתי לשמירת הריון עד הלידה חופשת לידה הייתה עד חודש 01/03/12.ביקשתי חל"ת עד חודש מאי וחזרתי בתאריך 01/05/12 ידעתי שאני זכאית ל4 חודשים לעבוד שעה פחות זאת אומרת שעת הנקה.נודע לי בעבודה לפני כמה ימים שהורידו לי בחודש שעבר משעת הנקה ושאני לא זכאית לא חודש יולי ולא אוגוסט ושאני צריכה לחזור לעבוד כרגיל מ8:00 עד 17:00.כי גם ככה אני לא מקבלת כסף על שעה נוספת כי אינני זכאית.האם זה לפי החוק?!

השב
  • 13:22, 19 באוגוסט 2012

יהודית שלום,

הזכאות לשעת הנקה הינה במשך 4 חודשים לאחר תום חופשת הלידה עפ"י החוק. תקופת החל"ת נספרת לצורך זכאות זו, משמע הינך זכאית לחודשיים בלבד ממועד חזרתך לעבודה מהחל"ת.

תגובה
  • 14:27, 20 באוגוסט 2012

בס"ד
    אז בעצם צודקים שאני יותר לא זכאית בגלל שהייתי בחל"ת?
    אשמח לתגובה מהירה שלך כי אני יודעת שזה לפי החוק עד 4 חודשים חופשת לידה.ובהם בעצם מפסיקים לי תשלום עבור חודש שעבר וחודש הזה ואחרי שמנקים לי משכר שלי המון כסף ואני שואלת מדוע מודיעים לי שלא מגיע לי ומחייבים אותי עבור השעה הנוספת הזאת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.