המעסיק אותי לחופשה ללא תשלום כיוון שאין לי רישיון פרא-רפואי בתוקף ואני בהיריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 23:08, 20 באוגוסט 2012

  שלום רב, אני עובדת זו שנתי הראשונה לאחר לימודים, החל מספטמבר 2011, כלומר- כ11 חודשים. אני נמצאת בהיריון בחודש שביעי וצפוייה ללדת בתחילת נובמבר הקרוב. מכיוון שאני עובדת בתחום פרא-רפואי, אני נדרשת לרישיון של משרד הבריאות. בחודש יולי האחרון פג תוקף הרישון שלי. הגשתי בקשה לחידוש הרישיון אך עדיין לא קיבלתי אותו .יש לציין שסיום הגשת כל המסמכים הנדרשים נעשה באיחור (התחלתי את התהליך מזמן אך היו חסרים מסמכים ורק בתחילת אוגוסט השגתי את כל המסמכים הנדרשים). נכון לעכשיו חידוש הרישיון נמצא בטיפול לשכת הבריאות, אלא שלא ניתן ליצור קשר ישיר עם הלשכה ואיני יודעת כמה זמן זה ייקח.(מלשכת הבריאות לא מוסרים כמה זמן התהליך אמור לקחת, הבנתי שבין חודש ועד 3 חודשים). בשלב זה (החל מחודש אוגוסט) המעסיק הוציא אותי לחופשה ללא תשלום, כיוון שאין לי רישיון בתוקף. המצב כעת הוא שאני ללא מקור ההכנסה העיקרי שלי ואני מקבלת תשלום מזערי מרבע משרה אחרת שבה אני מועסקת. שאלותיי- א. האם הדבר מותר עפ"י חוק, בהתחשב בעובדה שאני בהיריון? ב. האם יש לי כתובת לפנות אליה על מנת להסתייע? אני לא יכולה להרשות לעצמי עוד חודשיים ללא משכורת. ג. האם לצורך חישוב דמי לידה, אוכל לבקש שיתחשבו בחודשים בהם קיבלתי שכר מלא ולא בחודשים האחרונים, שבהם לא ברור לי כמה שכר אקבל? (אוגוסט עד אוקטובר)? תודה רבה מראש!!

  השב
 • 11:01, 21 באוגוסט 2012

  אורי שלום,

  אומנם לא ניתן לפגוע בתנאי העסקת עובדת בהריון המועסקת אצל אותו מעביד למעלה ממחצית השנה, אולם אני מבינה כי ישנה בעייתיות מאחר והעסקתך תלויה ברשיון משרד הבריאות וללא רשיון זה אינך יכולה לעבוד. לענין חישוב דמי הלידה אני מציעה כי תפני שאלתך לפורום ביטוח לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.