המעסיק הודיע שיפחית ממשרתי בגלל שעת ההנקה ובהתאם הפחית לי את שעות החופשה והמחלה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • שלי

נשלח ע"ישלי 14:39, 11 בנובמבר 2012

שלום, ילדתי בסוף מאי פג. האריכו לי את חופשת הלידה בשבועיים. לאחר מכן הודעתי על חל"ת. כעת הודעתי למעסיק שאני מממשת ימי חופשה ומחלה שהיו צבורים לזכותי עת יצאתי לחופשת לידה. המעביד הודיע לי: 1. שעל תקופת החל"ת הוא מנכה לי באופן יחסי ימי חופשה ומחלה ולכן הפחית לי מהזכאות עפ"י החוזה. 2. שהחל מתום חופשת הלידה הוא הפחית את משרתי בשל שעת ההנקה ולכן גם הפחית לי בשעות החופשה והמחלה. האם זה חוקי? בנוסף, במקום עבודתי יש משרת אם עד 16:20 ובמקום שעת הנקה המעביד נותן לי רק חצי שעה ולא שעה. האם חוקי? ממצב בו היו לי קרוב ל- 90 שעות חופש ו- 90 שעות מחלה אותן התכוונתי לנצל החודש, נשארתי כמעט ללא שעות לפי חישובי המעביד רק כי לקחתי חודש וחצי חופשה ללא תשלום. משהוא לא מסתדר לי. אודה לייעוצך! המון תודה.

השב
  • 18:28, 13 בנובמבר 2012

שלי שלום,

אינני מכירה את חוזה העבודה שלך עם המעביד ואת מפנה אליו. ללא קריאת החוזה אינני יכולה להשיב.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.