זכויות נשים בטיפולי פיריון מול סיום חוזה מצד המעביד - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • לאה פאר

  נשלח ע"ילאה פאר 16:33, 6 בפברואר 2013

  שלום גלית הינני עובדת בחברת פרטנר תקשורת אני במשך השנה האחרונה בטיפולי פוריות בתחילת חודש הודיעו לנו כי סוגרים את הסניף שלנו בדרום מתאריך 1/3/13 ונתנו לנו שתי אופציות(טרם הובהר מצידם מה ניתן לנשים בהריון ואו לנשים בטיפולי פוריות בפרט) אחת: לקבל פיצויים ולסיים את החוזה והשנייה: להעתיק את האנשים למרכז ההנהלה ראש העין אופציה לא אפשרית לאור העובדה שהיננו תושבי דרום ונוגד את כל האפשרות שיהיה ניתן להמשיך טיפולי פוריות בגין נסיעות ו 100% משרה האם מדובר בהרעת תנאים?! כיצד החוק מתפרש לזכות נשים בטיפולים?! והאם הם חשופים משפטית? כל התקופה של הטיפולים הייתה בידיעת המעסיק! תודה מראש :)

  השב
 • 18:25, 12 בפברואר 2013

  לאה שלום,

  לאור מה שאת מספרת, לא ניתן עדיין לדעת מה המעבידה שלך תציע לך. אני מציעה להמתין במצב דברים זה כאשר ברור כי המעבידה חייבת לנהוג עפ"י חוק עבודת נשים אשר נותן הגנה מפני פיטורים לנשים במצבך, בתנאים מסויימים.

  תגובה
 • 14:15, 17 בפברואר 2013

  שלום גלית
  בהמשך לתגובה האחרונה קיבלנו מהמעסיק פתרונות מפורשים לפי החוק, מצידם לכאורה נתנו לנו אפשרויות כמו: 1.לחתום על מכתב הסכמה ופיצויים+מכתב פיטורים
  2.במידה ולא נסכים למכתב ההסכמה ולפיצויים, הם ינפיקו אישור ממשרד התמ"ת לפטר את ההריוניות ובטיפולי פוריות כיוון והפתרון שהוצע לנו הוא אפשרות לעבוד רק במרכז(ראש העין),אנחנו תושבות הדרום על פי איזה סעיף או חוק ניתן לעשות זאת האם יש פה עילה משפטית ?!
  תודה מראש

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.