• 1 ביולי 2013

התפטרות מהעבודה אחרי הלידה לצורך טיפול בתינוק

שלום רב!
    יש לי שאלה... אני עובדת במקום עבודה אחרי שחזרתי מחופשת לידה... הסיפור הוא כזה... התחלתי לעבוד ב-23.2.2012 חודשיים אחרי זה גיליתי שאני בהריון בחודש שני, בעבודה קיבלו את זה יפה והמשכתי לעבוד כרגיל, בחודש חמישי להריון הגעתי למיון עם כאבי גב חזקים, ולאחר מכן ככל שההריון התקדם הכאבים החמירו עד חודש שביעי ניסיתי לחזור לעבוד אבל באוגוסט 2012 לפי החלטה של רופא תעסוקתית הפסקתי לעבוד והגשתי בקשה לנכות כללית שאושרה עד סוף דצמבר 2012, קיבלתי נכות זמנית של 100%. לאחר הלידה המצב עם הגב השתפר ואחרי חופשת לידה של 6 חודשים חזרתי לעבוד במאי 2013. אני ובעלי עובדים משמרות כך שמישהו תמיד יהיה עם הילדים (אחד הגיעה לגיל 3 החודש ותינוק בן 7.5 חודשים) הרבה פעמים כשהקטן לא מרגיש טוב אני מבקשת מעבודה לצאת מוקדם יותר או לא להגיעה למשמרת ובעבודה מקבלים את זה בהבנה מלאה, אבל אני עדיין לא מרגישה בנוח להשאיר את התינוק בבית גם אם זה עם בעלי וללכת לעבודה, ובגלל זה התחלתי לשקול להתפטר בשביל לטפל בילדים בבית. שמעתי שיש חוק שאם אישה מתפטרת עד 9 חודשים לאחר הלידה בשביל טיפול בתינוק זה נחשב להתפטרות והיא זכאית לפיצויים וכ"ו... האם זה טופס גם לגבי?
    אודה מאוד על תשובה מהירה...

1 ביולי 2013
  • 7 ביולי 2013

התפטרות מהעבודה אחרי הלידה לצורך טיפול בתינוק

ולריה שלום,

במידה והנך עובדת למעלה משנה אצל המעביד שלך את תהיי זכאית לפיצויי
    פיטורים במידה ותתפטרי לצורך טיפול בילדך בתוך 9 חודשים ממועד הלידה.

7 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?