שמירת הריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • יוליה

נשלח ע"ייוליה 18:12, 16 באפריל 2014

שלום, אני עובדת בהוסטל של נוער עם אוטיזם עם בעיות נפשיות והתנהגותיות שונות שיכולות להגיע למצבי אלימות קיצוניים (לפני כחמישה חודשים אחד הדיירים דחף אותי במדרגות). כיום אני נמצאת בשבוע ה14 להריוני ומפחדת לחזור למקום העבודה מהחשש שהמקום עלול לסכן אותי ו/או את העובר שלי. כתוצאה מכך אני לא עובדת כבר כשלושה חודשים, ביקשתי שימצאו לי מקום עבודה אחר אך לא נמצא מקום כזה. לפי מה שראיתי באתר של ביטוח לאומי, במידה וסביבת העבודה שלי מסכנת אותי או את העובר ולא נמצא לי מקום עבודה חלופי, אני יכולה להגיש בקשה לשמירת הריון. רופאת נשים שלי כתבה לי הפניה לרופא תעסוקתי אך הרופא התעסוקתי הודיעה לי כי לא מוכן לקבל אותי וכי הוא מתעסק רק בענייני בריאות וכל שאר הדברים זה מול רופאת נשים. הלכתי שוב לרופאת נשים אחרת (הרופאה שלי בחופש), היא הפנתה אותי לרופא תעסוקתי ואמרה שזה לא בתחום עבודתה. כאשר הסברתי לה את המצב, היא אמרה שתבדוק ותחזור אליי (מיותר לציין שעברו שבועיים ואף אחד לא חזר אליי). כרגע אני ממתינה לפגישה עם הרופא שלי אחרי החג ולמכתב מהמעסיק שלי שגם מתעכב כיוון שכרגע הם לא הציגו העתקים של הארועים החריגים הקיימים בהוסטל ואת העובדה שלא נמצא לי מקום חלופי. אני מתחילה לאבד תקווה ונראה כי כל אחד שולח אותי למקום אחר ואף אחד לא באמת יודע מה לעשות. האם יש לי טעם להמשיך ולהאבק על זכויותיי או שעליי להתפטר ממקום העבודה כאשר אני בהריון ולוותר על כל הזכויות שמגיעות לי לאחר 6.5 שנים של עבודה במקום? אשמח לכל עזרה ועצה. תודה, יוליה

השב
  • 12:23, 28 באפריל 2014

יוליה שלום,

למרבה הצער אינני יכולה להיות לך עזר והדבר נתון לשיקול דעתך.
    באשר לזכויותיך במהלך ההריון נא הפני השאלה לפורום ביטוח לאומי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.