בירור וקבלה לעבודה בתנאי של אי כניסה להיריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 10:29, 22 בפברואר 2016

  הייתי בראיון עבודה במשרד מסויים ובראיון נשאלתי אם בחצי שנה הקרובה אני עומדת להיכנס להיריון. יש לי שני ילדים קטנים וזה שריאיין אותי שהיום הוא הבוס שלי אמר שהוא מגייס עובדות לטווח ארוך ושלא מתכננות היריון. אמרתי לו שאני לא מתכננת כי רציתי את העבודה אבל האמת היא שיש בתכנון עוד ילד אבל אני לא יודעת מתי א. האם מותר לשאול שאלה כזאת בראיון? ב. אם אמרתי שלא ואני נכנסת להיריון, מה הזכויות של הבוס שלי נגדי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

  עו"ד הדר פלד-טל,מנהל הפורום

  13:46, 22 בפברואר 2016

  הי דורית. שאלה מסוג זה הינה בלתי חוקית שכן היא עוסקת בנושא שהחוק אוסר אפליה לגביו, דהיינו, המעסיק לא יכול לשקול את השיקול הזה במסגרת שיקוליו אם להעסיק אותך או לא. במידה ותיכנסי להיריון בטווח של עד חצי שנה ותפוטרי, תוכלי לטעון שהפיטורים נעשו אך ורק על רקע ההיריון כפי שנאמר לך כבר בריאיון העבודה. במידה וימלא לך ותק של מעל חצי שנה, יזדקק המעסיק לאישור של משרד הכלכלה על מנת לפטר אותך ומשרד הכלכלה לא ייתן אישור לכך במידה ויסבור כי הפיטורים הם בגלל ההיריון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.