הודעה על התפטרות אחרי חופשת לידה - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
 • ויקח

  נשלח ע"יויקח 08:01, 28 במאי 2016

  יצאתי מחופשת לידה לפני כחודשיים. הודעתי מראש שאני יוצאת ל 26 שבועות. ברצוני להתפטר, החל ממועד שהוא סוף של 26 שבועות. חשבתי להודיע להם אפילו עכשיו. האם יש להם זכות להכריח אותי להתפטר לפני ש 26 שבועות מסתיימים? או לפטר אותי? אני פשוט רוצה להודיע להם מוקדם, כדי לא ליצור אי נעימות. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

  עו"ד הדר פלד-טל,מנהל הפורום

  09:14, 29 במאי 2016

  ראשית כל, את זכאית ל- 26 שבועות של חל"ד במידה והוותק שלך הינו מעל שנה במקום העבודה. אם לא, את זכאית רק ל- 14 שבועות בתוספת חל"ת של עד רבע מסך הוותק שהיה לך ביום הלידה. שנית, במהלך החל"ד ו/או החל"ת אסור בתכלית האיסור לפטר אותך, וגם לא במהלך תקופה של 60 יום לאחר חזרתך לעבודה (אם את חוזרת). אי אפשר גם להכריח אותך להתפטר. אפשר להודיע כבר מעכשיו על כוונתך להתפטר, ממילא יהא עליך לתת הודעה מוקדמת טרם ההתפטרות בהתאם לחוק הודעה מוקדמת. המלצתי היא שההתפטרות תיכנס לתוקף בגמר 14 שבועות (ואפשר לתת על כך הודעה כבר עכשיו), שכן שבועות אלה נספרים לוותק לצורך חישוב כספי הפיצויים, בעוד ש- 12 השבועות הנוספים אינם נספרים לוותק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.