נעדרתי עקב בדיקה שגרתית הקשורה להיריון - פורום זכויות נשים

שאלה חדשה
  • ריקי

נשלח ע"יריקי 19:36, 30 במאי 2016

אני עובדת ב- 80% משרה שזאת אומרת 6.25 שעות ביום למשך 5 ימים בשבוע שבוע שעבר נאלצתי לבצע בדיקה בשל הריוני אשר נמשכה 4 שעות מ- 8:00-12:00 ולכן לא הגעתי לעבודה באותו יום כאשר הגשתי את האישור של המרפאה למעסיק , הוסבר לי שאינני יכולה לקבל תשלום כיוון שלא הייתי בעבודה פיזית ונאלצתי לצאת ממנה, כתוצאה מכך יהיה רשום לי באותו יום עבודה 6.25 שעות חוסר על חשבוני . משכורת שלי היא משכורת חודשית רגילה ולא גלובלית . מה החוק אומר בעניין, האם חייב להגיע לעבודה ולצאת ממנה לצורך בדיקה או שלא חייב להגיע וישלמו לי עד 4 שעות לפי משך זמן הבדיקה. (יש לציין שהבדיקה מנעה להגיע כלל מכיוון שנעשתה בתנאים קשים- כמו: צום ולא היה ניתן לעבוד לפניה או אחריה מבחינה רפואית) - לא נראה לי הגיוני שלא רק שאקבל כסף אף אפגע כספית.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

עו"ד הדר פלד טל,מנהל הפורום

08:58, 31 במאי 2016

אכן את צודקת. מגיע לך תשלום עבור שעות הבדיקה. בגין יתרת שעות ההיעדרות - חופשה או מחלה. אין שום דרישה בחוק להתייצב בעבודה באותו יום.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בזכויות נשים, יצוג נשים, אפליה על רקע מין, פיטורים במהלך הריון, סוגיות בהתאם לחוק שוויון הזדמנות בעבודה, מניעת הטרדה מינית. כמו כן הפורום יעסוק במענה למצוקותיהן של נשים מוכות.