שימוש משם זהה לאתר אינטרנט - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 13:31, 23 ביולי 2012

  שלום, אני בעלי האתר bizcall.co.il (מזה כ 5 שנים)שמו של האתר BizCall ביזקול. הדומיין רשום על שמי ובבעלותי האתר הוא אינדקס לבעלי מקצוע. לפני מספר ימים דיווחו לי שקיים אתר די חדש בשם זהה, יש לציין שהוא עוסק בתחום אחר(טלמרקטינג). שאלתי האם יש לי עילה לתביעה? האתר שלי: www.bizcall.co.il האתר בעל שם זה : http://call.xzx.co.il/ תודה

  השב
 • 13:55, 23 ביולי 2012

  שלום איתמר,

  על פניו, היות ומדובר בתחום אחר, נראה כי אין הפרה.

  יחד עם זאת, על מנת ליתן תשובה סופית, יש לבדוק את מכלול העובודות הרלוונטיות.

  הייתי מציע לך לקבל יעוץ משפטי.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.