רישיון להפעלת עגלת ממכר מזון במתחם סגור - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • יוגב

  נשלח ע"ייוגב 13:13, 2 בינואר 2014

  אני רוצה להפעיל עגלה לממכר מזון במתחם סגור ושמסביבו בנייני משרדים בשעות היום. האם אני צריך לקבל רישיון עסק מהעירייה? למה עוד אני צריך לדאוג?

  השב
 • 16:46, 2 בינואר 2014

  שלום יוגב, ודאי שאתה צריך (על פי הדין) רישיון עסק הרי בעצמך אתה מגדיר את העגלה כעסק. עליך להחליט איזה סוג של סטטוס אתה רוצה, כמו למשל עוסק מורשה או חברה בע"מ. צריך בהתאמה לפתוח תיק ברשויות המס, צריך לבדוק במשרד הבריאות לפי המוצר הנמכר באם הם דורשים רישיון מטעמם. ובנוסף צריך לעבוד למול העירייה ולקבל אישור מתאים למכירה ברחוב (אין אפשרות חוקית לכל אחד לתפוס קרן רחוב ולפתוח עסק משם). סה"כ קצת ריצות, קצת כאב ראש. ברם, יכול להסתדר היטב גם ללא ליווי משפטי. באם בכל זאת תזקק נשמח לעזור. בהצלחה ובתיאבון לכל הקונים

  תגובה
 • 19:35, 16 בפברואר 2014

  של מי המוצר, מהיכן קנית את המוצר אותו אתה עומד למכור. האם יש לך זכות מכל סוג שהוא. תמונה כשלעצמה שהנה בגדר פרסום ונולדה ככזו אינה מהווה עבירה כאשר היא תלויה. מי הכין את הפרסום. על מנת לתת תשובה יעילה ונכונה משפטית חסר הרבה אינפורמציה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.