מה הסבירות שבית המשפט יחייב את צד ב' לשלם פיצויים? - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 20:00, 19 באוגוסט 2014

  לפני 15 שנים נחתם חוזה עם צד ב', בגין השקעה כספית, זמן והוצאות שונות לטובת פרוייקט של צד ב'. לאחר 9 שנים בוטל החוזה הנ"ל ובמקומו נחתם חוזה לקבלת עמלות מהפרוייקט שימכר בעתיד , בסעיף "סיום החוזה" נאמר שהוא יסתיים רק לאחר שקיבלתי את העמלות מצד ב'. לאחר חמש שנים ביטל צד ב' את החוזה (ללא הפרת חוזה מצידי) בטענת התישנות ובניגוד לכתוב בסעיף "סיום החוזה". לאחר שצד ב' לא שעה להתראות ששלחתי לו, הגשתי נגדו תביעת לפיצויים בגין ביטול חוזה (התבססתי על הוצאות וזמן ייעוץ). שאלתי האם ישנם סבירות, שבית המשפט יחייב את צד ב' לשלם פיצויים? דוד

  השב
 • 17:22, 14 בספטמבר 2014

  כן, נושא ההתיישנות סבוך הוא. בית המשפט סופר את המועד מיום היוולדות העילה או העוולה. איני יכול לספור המועדים לפי הכתוב. בעיקרון מדובר בשבע שנים מיום שנודע לתובע על קיומה של העוולה. יחד עם זאת קיימת טענת הגנה של שיהוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.