ליקויים בדירה שכורה לאחר חתימת הסכם שכירות - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דנית

  נשלח ע"ידנית 11:01, 11 באוגוסט 2015

  שלום, לאחרונה חתמתי על הסכם שכירות דירה, כאשר קיבלתי את המפתח לדירה נוכחתי לדעת שאין בידוד בדירה וכתוצאה מכך נורא חם שם (על גבול הלוהט), וכתוצאה מכך אפילו המזגנים לא מצליחים לקרר את הדירה בחודשי הקיץ החמים, אני מניחה שגם בחורף יהיה קר מאוד, האם יש משהו שאני יכולה לעשות בעניין? אני יכולה לחייב את המשכיר בתיקון הליקוי? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  11:18, 11 באוגוסט 2015

  דנית שלום,
  על מנת לענות נכונה לשאלתך הרי שיש לעיין בהסכם השכירות באם הוא מציין שכזה או הדומה לו. בטרם פנייה להליך משפטי כזה או אחר הרי שעלייך לשגר מכתב למשכיר (רצוי שינוסח ע"י עו"ד הבקיא בתחום), המפרט את הליקוי ואת דרישתך לתקנו, שכן לרוב דרישה זו עולה מההסכם ויש למצותה, המקור לחיוב על פי סעיף 7 לחוק השכירות והשאילה:"המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שברשותו המשמש את המושכר, כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות (להלן — פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן, זולת פגם שהשוכר אחראי לו לפי חוק השומרים, תשכ"ז–1967, או שתיקונו, לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות, אינו חל על המשכיר...".
  על כן, במקרה בו קיימים ליקויים שאינם מטופלים על ידי המשכיר חרף פניות חוזרות ונשנות מצד השוכר (רצוי לפנות בכתב) כי אז ניתן לפנות לביהמ"ש בדרישה לביטול הסכם השכירות וכן לקבל פיצויים בגין הנזקים אשר נגרמים לשוכר.
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.