השפעת חובות של בעל חדש על האישה לאחר הנישואין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 13:47, 3 בפברואר 2015

  שלום רב, אם אני עומדת להינשא לאדם שיש לו חובות קודמים לבנק (כ-90,000 ש"ח), ובמידה שלאחר החתונה חשבונות הבנק שלנו יישארו נפרדים, האם אני הופכת שותפה לחוב הזה באיזושהיא צורה? (עיקולים על רכוש שעל שמי וכו?) רוצה לציין שהוא כבר הגיע איתם להסדר וכל חודש משלם להם 1000 ש"ח לסגירת החוב. אודה לתשובתכם! רוני

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  13:13, 15 בפברואר 2015

  רוני שלום
  ככלל, אם אין הסכם ממון בין צדדים הרי שכל חובה או זכות שנצברה במהלך החיים המשותפים שייכת לשני הצדדים. באשר לחובות קודמים הרי שאת יכולה להותיר את החשבונות נפרדים, אך שימת לבך לכך, גם אם בן זוגך ישלם את החובות מהכספים המשותפים הרי שלא תוכלי לקבל בחוזר סכומים אותם הוא ישלם אלא אם כן, כאמור תערכו הסכם ממון שבו מתוך איזון המשאבים ביניכם תקבלי את הסכום שתשלמו יחדיו מתוך חלקו של בן זוגך ברכוש שתצברו יחדיו.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.