זכויות אישה בנחלת בן ממשיך - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • פנינה

  נשלח ע"יפנינה 16:45, 13 במרץ 2012

  רציתי לשאול .בעלי הוא בן ממשיך הוא וחמי עשו החלפה של המשק בנכס שהיה רשום על שם בעלי ובו חיים חמי וחמותי טרם נישואינו ואנו חיים במשק שלהם השנה הוחלט ע"י שני הצדדים להעביר את הבעלות על הנכסים . במהלך נישואינו נלקח משכנתא על הנכס בו חיים חמי וחמותי וכדי לבצע את העברה אנו צריכים לשלם את המשכנתא ומשק עבר על שמו של בעלי בלבד אני רוצה לדעת אם חס וחלילה יפרדו דרכינו האם יתכן מצב שלי לא יהיה חלק במשק בו אני חיה כל נישואיי ואהייה שותפה רק לתשלומים על הבית ועל המשכנתא. פנינה

  השב
 • 16:54, 16 במרץ 2012

  פנינה שלום
  בשאלתך את מתארת מצב משפטי שבו, חלילה, בעת הצורך, תיאלצי להוכיח זיקה אמיתית למשק כדון תשלום המשכנתאות מתוך החשבון המשותף ואולם חלקך הוודאי יהיה מחצית מתשלום המשכנתאות ולא המשק עצמו. הייתי מציעה לך ברוח טובה ודווקא כאשר היחסים שלך עם בעלך תקינים לערוך הסכם ממון אשר יבטיח אותך לא רק מול בעלך אלא גם מול משפחתו הקרובה ככל שיש לו כזו. לאחרונה משרדנו טיפל בתיק דומה שבו האישה אכן זכתה בחלק מהמשק ואולם היה עליה להיאבק ארוכות לצורך כך!
  אעמוד לרשותך לצורך שאלות והבהרות
  שבת שלום

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.