חלוקת רכוש במקרה של גירושין שניים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 00:02, 22 באפריל 2012

  אני ובעלי התגרשנו ונישאנו מחדש.לפני הנישואין השניים היתה לי דירה ולבעלי 2 דירות.בעלי עצמאי והכנסתו גבוהה בהרבה משלי.אין לנו חשבון משותף אלא הוא נותן לי הקצבה חודשית לצרכי הבית.אנו נשואים כשנה וגרים כרגע בדירה שכורה.הבעיה היא שהוא גר חלק מהזמן בדירה שלו שנמצאת בעיר אחרת ולשם הוא מביא את החברה שלו. יש לציין שלא חתמנו על הסכם ממון כשנישאנו בשנית.אילו זכויות ממוניות יהיו לי במקרה של גירושין והאם כדאי לי לצבור יותר ותק בנישואין במידה ואחליט להתגרש?

  השב
 • 06:01, 22 באפריל 2012

  גילה שלום
  יש חוסר רב בפרטים שמסרת לרבות השאלה בדבר האם חברתו של בעלך הינה ידועה בציבור המוכרת גם לך שאז זה יכול להפוך את הדברים למסובכים קצת יותר! באופן כללי חוק יחסי ממון מדבר על חלוקת כל הזכויות והכספים שנצברו במהלך הנישואין למעט סייגים המופיעים בחוק. יתירה מזאת החוק מאפשר לחלק את הרכוש בצורה לא שוויונית מטעמי צדק תוך שמירה על עיקרון השוויון הכלכלי. לא נראה ששנת נישואין אחת תכניס אותך למעגל הצדק בדבר חלוקה לא שוויונית. אין ספק שותק בנישואין יכניס למעגל זכויותייך יותר לפחות בהתאם לנאמר בשאלתך. הייתי ממליצה לך להתייעץ עם עו״ד אשר ייתן לך תשובה עניינית בהתאם לחומר שיהיה בפניו שכן האמור כאן אינו מהווה ייעוץ מקצועי או תחליף לו.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
 • 00:55, 25 באפריל 2012

  חברתו של בעלי ישנה עימו בחלק מימות השבוע בדירתו אך הם לא מקיימים משק בית משותף.האם זה הופך אותה לידועה בציבור שלו ואם כן מה ההשלכות של כך?
  האם העובדה שאנו מחזיקים בחשבונות בנק נפרדים יכולה לפגוע בזכות שלי לקבל חצי מההכנסות שבעלי צובר במהלך הנישואין שלנו? ואם נקנה דירה ביחד שתהיה רשומה על שמי אך עם אזהרה בטאבו על שם בעלי - האם הדבר יהווה הוכחה לכונת שיתוף וזה יהיה לטובתי במקרה של גירושין?

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.