למפקח או לבית משפט שלום - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • רונאל

  נשלח ע"ירונאל 16:48, 8 באוקטובר 2012

  אם בונים אצלי בבית המשותף דירות נוספות לפי היתר בניה שניתן על ידי העיריה: (התוכנית מבוססת על תמ"א 38) ואני מבקש להפסיק את העבודות (בגלל אי מילוי תנאי ההיתר) לאן אני צריך לפנות בית משפט שלום? או למפקח על המקרקעין? האם למפקח יש בכלל סמכות כזו להוציא צו הפסקת עבודות שיפוטי? חשוב לי להדגיש אני מבקש לפעול במישור האזרחי במסגרת תביעה אזרחית (ולא להמתין שהרשויות יוציאו צו הפסקת עבודה או שיוגש כתב אישום). תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  10:42, 9 באוקטובר 2012

  ככל וכפי שציינת בשאלתך, מדובר בבניה שלא לפי תנאי ההיתר, יש לפנות למחלקת הפיקוח על הבניה ברשות המקומית (העייריה) ולהתלונן. העירייה תוציא מפקח שיבדוק זאת, וככל שאכן מדובר בבניה בניגוד להיתר הרשות המקומית תדאג להוציא צו הריסה/ הפסקת עבודות מינהלי, מלווה בכתב אישום.
  אם תרצה לרוץ לבית המשפט קודם לכן, עליך לפנות לבית משפט השלום.
  במקרה זה, מירב הסיכויים שהתביעה תסולק על הסף בהיעדר מיצוי הליכים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.