רישום בטאבו - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • גיורא

  נשלח ע"יגיורא 07:31, 9 במאי 2015

  אנו מעוניינים לבצע פרויקט תמ״א 38/2. המבנה נמצא על שטח של מנהל מקרקעי ישראל. יש לי מספר שאלות הקשורות לרישום בטאבו. א. חלק מהדירות הוגדלו פמכוח תב״ע, אך בטאבו הדירות עדיין רשומות בגוגל המקורי. האם לפני ביצועה תמ״א חייבים לעדכן את הטאבו? ב. חלק מהדירות רשומות על בעלות של מדינת ישראל, אך צויין שם החוכר. האם צריך או כדי לרשום את הדירות כבעלות של הדיירים, ובמה זה כרוך? ג. בחלק מהדירות רשום כי קיים משכנתאות. האם הם אוטומטית עוברים לדירות החדשות? באיזה שלו צריכים ליידע את הבנק? ד. כפי שצוין, מדובר בנכס שנבנה על שטח מקרקעי ישראל. האם לפני ביצועה תמ״א צריכים לקבל הסכמה מהמנהל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  17:46, 13 במאי 2015

  א. אין רלוונטיות בין השניים. אם התוספות נעשו בהיתר הן ילקחו בחשבון לצורך התמורות.
  ב. אם הבעלות של המינהל, המינהל נתן הסכמה גורפת מראש לביצוע פרויקט התחדשות עירונית. ראה לענין זה החלטת מינהל מס' 1303.
  ג. זה כבר מנגנון אחר סבוך של המרת הערבויות הניתנות על ידי הבנק המלווה לבעלי הדירות לערבויות אוטונומיות לטובת הבנק הממשכן.
  ד. ראה תשובתי לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.