קביעת נכות וקביעת אובדן כושר עבודה - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 19:20, 4 בדצמבר 2012

  היי 1.ברצוני לדעת האם יכול להיות שולחים אותי למדיטון רק בשביל קביעת אחוזי נכות או שבדר"כ הם גם מכניסים שם בדיקות לבדיקת אובדן כושר עבודה? 2.מפני שאני מבוטח באותה חברה חברת ביטוח אז יכול להיות שבאותה הזדמנות יגידו לי גם לגבי כושר עבודה כדי לנסות לבטל אותו כדי "לחסוך כסף"? 3.האם אני שואל אותם לשם מה אני הולך והם יהיו מחויבים לומר לי אם זה גם לגבי אובדן כושר או שהם יכולים לא לומר לי? 4. במידה ואני תובע אותם בבית משפט זה עוצר את ההתיישנות? אני מאוד מודה לך על העזרה שאתה נותן המון המון תודה

  השב
 • 19:38, 4 בדצמבר 2012

  קביעת נכות וקביעת אובדן כושר עבודה הינם 2 תחומים נפרדים.
  אובדן כושר עבודה קובע רופא תעסוקתי ואילו נכות רפואית קובע מומחה שבתחומו נקבעה הנכות (למשל אורטופד או נוירולוג וכיו"ב)
  חברות הביטוח אינן עושות מחטפים, אתה יודע בדיוק בפני איזה רופא אתה עומד.
  ההתיישנות נעצרת עם הגשת תביעה לבית המשפט, תביעת נכות מתיישנת לאחר 3 שנים ממועד קרות המקרה, תביעת אי כושר הינה תביעה שעילתה מתחדשת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.