דמי ניהול בביטוח מנהלים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 21:43, 11 בספטמבר 2013

  שלום רב, יש לי ביטוח מנהלים. דמי הניהול מצבירה עומדים על 1.25%. בהתאם לרפורמה החדשה לגבי דמי ניהול בקופות הגמל, שלפי הפרסומים חל גם על ביטחי מנהלים, ציפיתי שדמי הניהול מצבירה ירדו ל1.1% ב2013 ועוד יותר ב 2014. אולם דמי הניהול לא השתנו. כאשר פניתי לחברת הביטוח לבירור העניין, קיבלתי את התשובה הבאה: "החוק לא חל על ביטוחי המנהלים, כידוע ביטוחי מנהלים נחשבים לחוזה ובמידה וארצה לשנות את תנאי התכנית איאלץ לבצע ניוד של הקופה משמעות הדבר שתיאבדי את המקדמים המובטחים לטובת קצבה בפוליסה שלך." האם תשובת חברת הביטוח נכונה ואם כן מדוע כתוב שהרפורמה חלה גם על ביטוחי חיים? תודה רבה, דנה

  השב
 • 10:23, 15 בספטמבר 2013

  פורום זה עוסק בשאלות משפטיות בנושא ביטוח.
  המקום לשאלה זו הינו בפורום ביטוחי.
  על קצה המזלג, תשובתה של חברת הביטוח הינה נכונה. ביטוחי מנהלים אינם נכללים ברפורמה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.