תביעה על תאונת עבודה 3 חודשים אחרי התאונה - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 09:28, 3 ביוני 2012

  האם בכל ביטוחי החיים שמכסים אובדן כושר עבודה ניתן לתבוע על תאונת עבודה רק לאחר 3 חודשים מיום התאונה או שניתן לתבוע מיידית? האם חייבים לתבוע קודם בביטוח לאומי?

  השב
 • 09:42, 3 ביוני 2012

  רצוי וכדאי להודיע מיד לחברת הביטוח על התאונה. ברוב הפוליסות ישנה תקופת המתנה בת 3 חודשים בחלק מהפוליסות התשלום הינו מיידי. יש לברר באופן פרטני מהי הפוליסה שלך.

  אין חובה להתחיל הליך קודם בביטוח לאומי אלא אם הפוליסה דורשת זאת. אך כאשר מדובר בתאונת עבודה מומלץ להתחיל טיפול מול המוסד לביטוח לאומי בהקדם האפשרי שכן תשלום תקופת אי הכושר הראשונה (91 יום) משולם על ידי הביטוח הלאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.