100% אובדן כושר עבודה תמידי - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 11:09, 25 ביולי 2012

  שלום, הנני נהג משאית, נפצעתי בעבודה ושברתי את עמוד השידרה. בשנת 2008.לא חזרתי לעבודה. המעביד ביטח אותי על משכורת 3.500 שקל והתחלתי לקבל מחב' הפניקס בערך 800 שקל לחודש אובדן כושר עבודה. מידי פעם היו מבקשים אישורים רפואיים, שלחו אותי לרופא שלהם שאישר המשך תשלום. האשור לתשלום האחרון שנשלח מהביטוח היה עד 30.6.12,שלחתי להם אשורים רפואיים מהאורטופד, (מצבי הרפואי הידרדר, נחבלתי גם ביד עברתי ניתוח.) - ביטוח לאומי קבע לי 100אחוז אובדן כושר עבודה תמידי.(מקבל קיצבת נכות).) שלחתי לביטוח גם את האישור על כך מביטוח לאומי, אך הם לא התייחסו ושלחו אותי לרופא תעסוקתי מטעמם, שקבע שאיני עונה להגדרת אובדן כושר עבודה בפוליסה:"אם עקב מחלה או תאונה, נשלל ממנו 75% לפחות הכושר להמשיך במקצוע או בעיסוק שבו עסקוכו'.והם מפסיקים את תשלום. שאלתי- כיצד יתכן שביטוח לאומי קבע לי 100% אובדן כושר עבודה תמידי והם כמו שקבעו?האם בל"ל לא מספיק? ההגיוני שהפוליסה שהמעביד שילם היא 800 שקל זה לא אמור להיות 75% מהמשכורת, מה החוק אומר מבחינת המינמום שחייב המעביד לבטח.? תודה רבה עבור תשובתך.

  השב
 • 11:25, 25 ביולי 2012

  הפוליסה מציינת שאובדן כושר עבודה ייקבע על ידי רופא של חברת הביטוח. היות ורפואה אינה מדע מדוייק יכולות להיות 2 דעות אחת של ביטוח לאומי ואחת של חברת הביטוח. חברת הביטוח משלמת אובדן כושר עבודה בהתאם לפוליסה. בדוק מה היו הפרשות המעביד ובהתאם לכך מה גובה התגמול ששולם לך (יש לזכור כי אם לא ההעברת ניכוי מס במקור לחברת הביטוח אז היא ניכתה לך מקסימום של 50% מס הכנסה)
  עצתי לך, התייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום הביטוח.

  תגובה
 • 15:00, 25 ביולי 2012

  תודה על תשובתך המהירה.
  הבאתי טופס ממס הכנסה כפי שביקשו.
  המעביד היה מפריש כ - 80 שקל לחודש.

  תודה, סימה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.