שכ"ט עו"ד בתובענה ייצוגית - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • אסףמ2

  נשלח ע"יאסףמ2 22:34, 4 במאי 2012

  שלום, בימים אלו אני שוקל על הגשת תובענה ייצוגית נגד רשות מקומית גדולה. ברצוני לדעת כיצד מחושב שכ"ט עו"ד ומתי נהוג לשלם. האם ישנה מקדמה אותה חברי הקבוצה משלמים טרם הגשת התביעה, או שמא לאחר אישור התובענה משולם שכ"ט עו"ד כנגזרת מסכום התובענה? בתודה, אסףמ2

  השב
 • 13:06, 6 במאי 2012

  אסף שלום,

  פסיקת שכ"ט עוה"ד של התובעים במקרה של זכייה או פשרה הינו נגזרת של מס' דברים המוזכרים בחוק, וזה לשון הסעיף הרלוונטי בחוק תובענות ייצוגיות (23):

  (ב) בקביעת שיעור שכר הטרחה של בא כוח מייצג לפי סעיף קטן (א), יתחשב בית המשפט, בין השאר, בשיקולים אלה:

  (1) התועלת שהביאה התובענה הייצוגית לחברי הקבוצה;

  (2) מורכבות ההליך, הטרחה שטרח בא הכוח המייצג והסיכון שנטל על עצמו בהגשת התובענה הייצוגית ובניהולה, וכן ההוצאות שהוציא לשם כך;

  (3) מידת החשיבות הציבורית של התובענה הייצוגית;

  (4) האופן שבו ניהל בא הכוח המייצג את ההליך;

  (5) הפער שבין הסעדים הנתבעים בבקשה לאישור לבין הסעדים שפסק בית המשפט בתובענה הייצוגית.


  התובעים לא משלמים כל שכר טרחה. במידה והתובענה מתקבלת או שמסתיימת בפשרה פוסקים לעו"ד שכ"ט ולתובעים גמול מיוחד, המשולם כמובן על ידי הנתבע.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.