דרישה ייחודית(?) מעוניינים בריבית קבועה לא צמודה - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • ארגוט

  נשלח ע"יארגוט 12:12, 10 בספטמבר 2013

  הדברים הבאים אינם תחליף לייעוץ מקצועי ומסודר, אלא רק קריאת כיוון לא מחייבת. נדרשת משכנתא בגובה 400,000 ש"ח, המהווה כ 20% מערך הנכס (דירה יחידה למגורים, כל השאר הון עצמי), מעוניים להחזיר כ 4,000 ש"ח בחודש, המהווה כ 13% מההכנסה המשותפת נטו (לא מעוניינים להחזיר יותר), מבחינת הבטחון ברמת ההכנסה לאורך זמן, 40% בטוח לחלוטין (עבודה בשירות המדינה), 60% פחות בטוח (הייטק). לא מעוניינים לשלב מסלולים, לא מעוניין במוצרים מתוחכמים, מעוניינים בריבית קבועה *לא* צמודה חשוב שהמשכנתא תהיה ללא עמלת פרעון מוקדם, קרי, יכולת לפרוע בכל רגע נתון חלק מהמשכנתא. הרציונל הוא כדלקמן: * מעוניינים בוודאות ברמת ההחזר החודשי, לא מעוניינים להתחייב על החזר חודשי גדול. * קיימת מסוגלות של חסכון משמעותי בכל חודש בנוסף לתשלום המשכנתא (חסכון של כ 10,000 ש"ח בחודש). * מתכוונים לפרוע בכל חצי שנה/שנה כ 120,000/60,000 ש"ח מהמשכנתא (מהחסכון המצטבר) ולכן חשוב ללא עמלת פרעון. כלומר, לקחת משכנתא לעשר שנים, בריבית קבועה ולא צמודה בסדר גודל של כ 4%, ובפועל לפרוע אותה בתוך 2.5-3 שנים. 1. האם קיים משכנתא בסגנון זה? מצד אחד, רמת הסיכון של הבנק נמוכה (20% מערך הנכס, 13% מערך ההכנסה המשותפת), מצד שני אנו מעוניינים בריבית קבועה לא צמודה, וגם אפשרות פרעון מוקדם (מספר פעמים) ללא עמלת פרעון מוקדם. 2. האם קיים כיוון אחר שכדאי לחשוב על כיוון אחר? אך חשוב שישמור על התחייבות נמוכה יחסית מצידנו, עם האופציה של להקדים משמעותית את לוח הזמנים. (אגב, במידה ונבצע שינוי כיוון מהותי, ונלך לכיוון של החזר חודשי של כ 10,000 ש"ח בחודש (כ 30% מההכנסה המשותפת נטו), בריבית קבועה לא צמודה של כ 4%, מדובר על תקופת משכנתא לסדר גודל של 4 שנים) תודה!

  השב
 • 16:00, 11 בספטמבר 2013

  שאלה ברמה גבוהה :)
  ברגע שתיקח ריבית קבועה אתה מדבר על סיכון עמלת פירעון מוקדם , בפרט אם תנסה לסגור את המסלול תוך 2.5-3 כלשונך
  גם קבועה לא צמודה היא בחירה שמרנית ומסוכנת מכיוון שהבנק מתמחר לך מראש רמת אינפלציה יחסית גבוהה

  צריך לבנות תמהיל (כן , שילוב סיכונים בד בבד עם שילוב הסיכויים) שיידע לתת מענה לשלל הצרכים שלך . אין מסלול יחיד שייתן את המענה

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.