לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלכסנדר טומרקין

הארכת אשרת שהיה לאחר ביקורת גבולות

הדיע אלינו קרוב משפחה לשהות אצלנו ב 13 לאפריל. משפחתו (אישתו ובת שלו) רוצות להצטרף אליו לשהות יחד איתו אצלנו, דרך אגב אנחנו גם מעוניינים בכך. צא מקרה שהוא בא לבדו קודם אלינו כי לאישתו לא נתנו חופש מהעבודה מוקדם יותר ועלת. בביקורת גבולות נתנו לו עד 05/05 ולכן המשפחה שלו לא יכולה להצטרף. גם כך יצא שבאותה תקופה אני שבוע בחול מהעבודה וההורים היו שבוע לפני בחול ולא יצא לנו לבלות בחוג משפחתי מלא. נינו למשדר הפנים בבקשה להטריך את האשרה אך קיבלנו סירוב מהסיבה שבביקורת גבולות כבר נתנו לו אשרה ואין הם יכולים לשנות דבר. גם לא נתנו סיבה לשהייה כלכך קצרה. האם ניתן לעשות משהו בנידון?

יהושע פקס, עורך דין

שלום אלכסנדר, תייר אשר נכנס לישראל מקבל בדרך כלל אשרת שהייה מסוג ב/2 תייר למשך 3 חודשים. העובדה כי חבר שלך קיבל פחות מחודש מלמדת כי יש חשש להשתקעו בישראל או עבודה לא חוקית. בכל אופן, פקידי משרד הפנים יכולים להעניק הארכה לאשרת שהייה בישראל כתייר עבור החבר שלך. ניתן להגיש בקשה במשרד הפנים הסמוך למקום המגורים שלכם. אם הם מסרבים אפשר להגיש ערר בהתאם לנוהל משרד הפנים. בברכה, יהושע

אלכסנדר טומרקין

יהושע תודה על התשובה הינו (הורים שלי) במשרד הפנים והם לא סירבו אלא אמרו שאין ביכולתם לשנות את האשרה. לאן אני פונה הלאה?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים