ליקויים שלא טופלו בדירה שכורה והיעדר חוזה... - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 23:25, 12 באפריל 2016

  שלום רב ותודה מראש. המקרה שלנו מעט מורכב. שכרנו דירה בחוזה לשנה (למרות שבמעמד החוזה המשכירים טענו שגם הם מעוניינים שנישאר לתקופה ממושכת ככל שניתן, כל עוד נהיה "דיירים טובים"). בזמן החתימה היה ידוע על בעיות בדירה שהמשכיר התחייב לתקן. מעבר לכך שהשיפוצניק איחר משמעותית בטיפול בבעיות ולא קיבלנו את הדירה מוכנה בזמן שנקבע, איכות עבודתו היתה מתחת לכל ביקורת. כמובן שדיווחנו על כך לבעלים אך הוא טען שאין בכוונתו להשקיע מעבר לכך. ספגנו ושתקנו. עם הזמן בעיות שונות הלכו והחמירו (בין השאר- פטריות על הקירות, נזילות דוד ואף בעיית ביוב שביטלה אפשרות שימוש באחד מחדרי הבית וכתוצאה מכך גררה עמה הוצאות משניות נוספות!). כשפנינו לאמו של הבעלים, שהיתה תמיד נוכחת בכל השלבים שכן הצ'קים היו רשומים לפקודתה, הסתבר שאשתו של המשכיר חלתה בסרטן ועוברת עליהם תקופה קשה מאד, שבסופה היא נפטרה. המשכנו לספוג ולשתוק מתוך אנושיות ואף החלטנו להמשיך לשנה נוספת בהסכמה הדדית עם האמא (תוך הבנה שהליקויים יתוקנו בהקדם ועקב כך שעלויות המעבר לדירה וממנה היו ויהיו גבוהות ביותר בשל צורך במנוף להובלת הריהוט). אני מציינת כי לא נחתם חוזה נוסף בינינו, ההסכמה על המשך לשנה נוספת נעשתה בע"פ (השיחה מוקלטת וברשותי), העברנו אליה את הצ'קים והזכרנו בעדינות את נושא הליקויים. היא הפנתה אותנו לגיס. שלחתי אליו מייל מפורט, הכולל תמונות של כל הבעיות אבל לא זכינו ליחס. רק כעת, שלושה חודשים לפני סיום התקופה, פנה אלינו בעל הנכס ואמר שהוא מוכן לשלוח מישהו שיטפל בדוד ובבעיות הדחופות. אני אשמח להבין מה ניתן לעשות במקרה מסוג זה בו אנחנו עמדנו בצד שלנו בהסכם ושילמנו תמיד במועד ואילו הצד השני לא נתן את המענה הראוי. תודה!!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  08:32, 18 באפריל 2016

  שלום,

  נשאלת השאלה, האם בכוונתכם להמשיך ולהתגורר בנכס.
  בכל אופן במידה והחלטת לעמוד על דרישתך לקבלת פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לכם בשל הליקויים, הרי שיהיה צורך לכמתם לסכום הפיצוי הנתבע, לשם כך יש לבחון את הנזק ואת מידת השפעתו עליך ועל משפחתך בעת התגוררותכם בנכס.
  טרם הפנייה לערכאות המשפטיות כדאי לפנות לבעל הנכס במכתב דרישה ובו לפרט את הנזקים והפיצוי הנדרש בגינם.

  תוכן הודעה זו אינו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע