סחיטת בעל דירה על סמך תום תקופת שכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • ננה

  נשלח ע"יננה 22:29, 18 ביולי 2013

  שלום רב, שכרנו דירה ל3 שנים (חידוש כל שנה), לפני 4 חודשים התחילה נזילה לשכנים מלמעלה שגרמה פטריות על התקרה של ההנכס המושכר על ידי, כל הפניות אל בעל הדירה שלנו בדרישה לדרוש משכנים לסלק את הנזק, לא הניבו שום תוצאה. זו הייתה הסיבה להחלטה לסיים את השכירות (בסוף תקופת השכירות כרשום בחוזה). כעת בעל הדירה דורש 1200 ש"ח סכום שהוערך כחצי מהעלות הכוללת של שיפוץ הנזק. 1. באם אחליט לתבוע את בעל הדירה, אילו הוכחות אדרש להמציא לתנאי המחייה המחרידים שחוויתי בתקופה הנ"ל (עדים, תמונות, מסמכים שניתנו ע"י גורם רשמי ?) 2. מה ניתן לעשות במקרה ובעל הדירה יסרב להחזיר את שטר הבטחון שניתן לו בעת חתימת חוזה? 3. האם אני מחוייב להשתתף בשיפוץ המושכר אם בחוזה אני מחוייב להחזיר דירה לאחר סיוד, להזכירך הדירה ניזוקה מפטרייה שנגרמה ע"י שכנים מקומה מעליי?

  השב
 • 12:40, 21 ביולי 2013

  שלום רב
  1. כן ההוכחות שתידרשו הינן: מכתבים שנשלחו לבעל הבית או הקלטות שיחה אם אין מכתבים. כמו כן עדים, תמונות ומסמכים (כמו הצעת תיקון) יעזרו מאוד ויקבעו את גורל התביעה.
  2. ניתן לפנות בתביעה לבית המשפט להחזיר את שטר החוב - מה שיגרום לעליות נוספות מצידך. עדיף - לכתוב מכתב בו מודיעים לבעל הבית, כי מבקשים חזרה את הערבות לאחר שעמדתם בכל תנאי החוזה.
  3. אם אתה מחוייב להחזיר דירה לאחר סיוד -1,200 ש"ח נראים לי דמי השתתפות הוגנים ביותר בסיוד הדירה. אינך מחוייב להשתתף בשיפוץ הדירה - אולם ניתן לקזז אחד מול השני לדעתי,
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע