שכירת דירה עם ליקויים נסתרים רבים - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 14:45, 20 בנובמבר 2013

  לפני כחודש וחצי שכרנו דירה בגבעתיים. כאשר היינו בדירה על מנת לראותה לראשונה ובמועד חתימת החוזה שאלנו הן את הדייר הקודם והן את בעלי הדירה האם יש ליקויים בדירה ונאמר לנו שהכל תקין. לאחר כניסתנו לדירה התברר כי צנרת המים החמים בדירה אינה תקינה ורק לאחר שלושה שבועות מיום קבלת המפתח מרבית התקלות תוקנו ע"י בעלי הדירה. בתקופת התיקונים גרנו בדיור חלופי ורק לפני כיומיים חזרנו לדירה (בעל הדירה הפקיד את הצ'קים שלנו למרות המצב). בנוסף התברר לנו לאחר קבלת המפתח כי החנייה של הדירה נחסמת באופן קבוע ע"י דייר אחר שמחנה בשטח הציבורי ומפריע לנו להיכנס ולצאת מהחנייה ללא תמרונים רבים. פנינו הן לשכן והן לבעל הדירה (שגר בבניין והוא גם הועד) אך שניהם אינם מוכנים לפתור את הבעיה ולהזיז את הרכב המפריע בטענה שהוא מחנה כך כבר שנים רבות. דבר שלא הוצג לנו כאשר ראינו את הדירה לראשונה או במעמד חתימת החוזה. מהם דרכי הפעולה שעומדים לפניניו לאור כל האירועים הנ"ל. והאם ניתן לבטל את החוזה ולתבוע פיצוי לאור הסתרת כל הפגמים האמורים (כולל החנייה)? תודה

  השב
 • 13:35, 24 בנובמבר 2013

  שלום רב
  השאלה מה קובע החוזה ביניכם לעניין זה? האם נקבע, כי עניין זה יהיה הפרה יסודית של חוזה השכירות?
  אם אין התייחסות - יש לסכם עם בעל הדירה את אפשרות לפיצוייכם על המפורט בדבריכם, כאשר משאירים פתח גם לרצונו הטוב של בעל הדירה מצד אחד (מחובתכם הייתה לעגן בחוזה את עניין זה שהדירה תקינה), ומנגד את חובתו של בעל הבית למסור דירה תקינה ושאפשר להשתמש בה.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 15:10, 24 בנובמבר 2013

  תודה על תשובתך. בחוזה קיים סעיף עקרוני המציין בנוסח זה כי: "על השוכר להחזיר בתום תקופת השכירות את הדירה כפי שקיבל אותה תקינה וללא כל ליקוי". ולפיכך יש התחיבות כי הדירה גם התקבלה תקינה וללא כל ליקוי. דבר שאינו נכון.
  בנוסף מה ביכולתנו לעשות בנושא החנייה? איננו יכולים לפנות למפקחת על הבתים המשותפים כבעלי דירה על מנת לפתור את הבעיה ובעלי הדירה אינם מוכנים לטפל בשכן המפריע. האם זה נחשב ליקוי שבעלי הדירה אינם מוכנים לטפל בו?
  אנו מנסים להגיע לפשרות עם בעלי הדירה אך בהרבה מן המקרים אנו זוכים לניתוקי טלפון בפנים ולתשובות שהבעיות אינן מעניינות אותם ושעלינו להתמודד איתן בעצמנו.

  תגובה
 • 19:17, 25 בנובמבר 2013

  שלום רב
  לצערי אין תשובה חד משמעית לעניין זה.
  יש סיכוי שביהמ"ש לא יקבל את גירסתכם ואז תצאו קירחים מכאן ומכאן.
  אם אינכם רוצים להמשיך להתגורר בדירה - יש לפנות לעו"ד שינסח מכתב עבורכם שיסלול את הקרקע ליציאתכם מהדירה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע